فقط آقا پسرا بیان تو!؟


نيازهاي عاطفي و غرايز ديگر در ايام جواني، آدمي را به سوي «دوست داشتن و عشق ورزيدن» سوق ميدهد که البته اين يک امر طبيعي و غريزي است و کمتر ميتوان راهي براي گريز از آن پيدا کرد.
آنچه در اين مقوله اهميت دارد، کنترل عقلاني بر احساسات و پرهيز از مخاطراتي است که ممکن است فرد را به گرفتاريهاي مختلف روحي و جسمي دچار سازد.در حال حاضر براي رهايي از اين مشکل، چند راه وجود دارد.

1ـ رسما از دختر مورد نظر براي ازدواج خواستگاري کنيد؛ يعني، با خانواده خود صحبت کرده و به خواستگاري ايشان اقدام کنيد و از چيزي هراس نداشته باشيد. اگر جواب مثبت شنيديد که با توکل به خدا چند مدتي ايشان را به صورت نامزد به عقد خود درآوريد و بعد ازرفع مشکلات و کمبودها، به خانه خود بياوريد. البته در اين زمينه عجول نباشيد و تحقيقات لازم را انجام دهيد.

2ـ اگر پاسخ طرف منفي بود و يا اين که شرايط شما براي چنين اقدامي مناسب نبود، در اين صورت تصميم جدي بگيريد که او را فراموش کنيد و قاطعانه به تحصيل خود ادامه دهيد. براي اين که بتوانيد برخورد فائق آييد:
اولاً، مطمئن باشيد که در صورت اراده حتمي و قطعي، خواهيد توانست او را فراموش کنيد و حتما موارد بهتر و مناسب‏تري در آينده، براي ازدواج خواهيد يافت.

ثانيا، رابطه و پيوند خود را با خداوند - که مظهر همه زيبايي ها و کمال‏ها است - محکم کنيد.
بدانيد که همه زيبايي ها از اوست و تمامي موجودات، مظهر و شعاعي از جمال و جلال اويند. پس عشق‏ورزي به او، عشق حقيقي است و بقيه عشق‏ها و محبت‏ها همه فاني و گذرا هستند.
ثالثا، سعي کنيد با مطالعه، ورزش و اشتغالات ديگر، مجالي براي فکر کردن به موضوعي که براي شما فايده‏اي ندارد، باقي نگذاريد.
رابعا، بدانيد اين شوق‏ها گذرا است و با اندک بهانه‏اي از بين مي رود. هر چند قصد شما در ازدواج با دختري متدين و متعهد، بسيار مقدس و ارزشمند است؛ ولي براي اقدام در موردي که نوشته‏ايد، توجه به چند نکته ضروري است:

1ـ لازم است قبل از هر اقدامي، در مورد خانواده و شرايط ديگر ايشان تحقيق کنيد چه بسا که با تحقيق در اين موارد نظر شما دگرگون شود. بنابراين با اطلاع از شهر و محل سکونت خانواده ايشان، با کمک آشنايان و افراد مورد اعتماد خود، تحقيق کنيد و به نتيجه برسيد. زيرابا يکي دو بار مشاهده ظاهري فرد نميتوان دقيقا او را شناخت و بايد تحقيق در اين مسأله حساس و سرنوشت‏ساز همه‏جانبه و از دقت کافي برخوردار باشد.

2ـ آنچه که تاکنون تجربه شده، دادن پيشنهاد مستقيم به دختر، چندان مطلوب آنان نيست و نوعا با برخوردي تند و منفي پاسخ مي دهند. بنابراين پيشنهاد مستقيم، توصيه نمي شود.

3ـ شما اگر قصد ازدواج داريد و مورد را پسند کرده‏ايد، با پدر و مادرتان صحبت کنيد تا از طريق خانواده، با خانواده دختر تماس بگيريد.

4ـ در صورتي که پيشنهاد فوق برايتان مقدور نبود. از طريق دوستان متأهل اقدام کنيد و نظر دختر را جويا شويد، اگر مثبت بود در آن صورت اقدام نماييد.

نوشته شده در شنبه نهم بهمن ۱۳۸۹ساعت 12:12 توسط حسين| |